Řetězení

1.den meme - Tvůj současný vztah

29. srpna 2012 v 11:28 | Prinzeschen
Potkali jsme se kdesi na chodbě základní školy. Vlastně to nebyla úplná náhoda - tenkrát jsem tak trochu randila s jeho nejlepším kamarádem a on mě vlastně neměl moc v lásce. Přišla jsem mu spíš pitomá, protože jeho nejlepší kamarád randil kromě mě ještě s jinou slečnou a já to nejprve nevěděla a potom přehlížela. Nevraživě jsme po sobě koukali a sem tam padlo i nějaké to ostřejší slovo na účet toho druhého. Vypadalo to, že kamarádi z nás tedy rozhodně nikdy nebudou - a že pokud budu dál randit s již zmiňovaným nejlepším kámošem, kterému se zapalovala lýtky víc než je zdrávo, bude to boj na život a na smrt. Jak to tak v životě ale bývá, všechno se to zamotalo a dopadlo to úplně jinak. Stačilo jedno kliknutí na tlačítko v komunikačním programu mého mládí zvaném ICQ a pár propsaných večerů, kdy jsme zjistili, že toho máme společného mnohem víc, než by se mohlo zdát. Pomalu ale jistě se z nás stávali výborní kamarádi, založili jsme společnost Depka s.r.o., kam jsme se svými prvními zkrachovalými láskami oba výborně zapadali a když mi jeho pak už ne nejlepší kamarád dal vale, byla otevřena cesta i dál...

Nakonec jsme to 17. března 2007 dali dohromady. No a protože mám psát o svém současném vztahu - jistě jste si dali dohromady, že jsme spolu zůstali dodnes. V září oslavíme výročí 5 a půl roku.

Zažili jsme toho společně spoustu, v podstatě jsme spolu dospívali a měnili se jeden druhému před očima. Řekla bych, že se dokonale známe - své dobré i špatné stránky. Základní školu jsme společně opustili a vydali se každý na jinou střední. Chodili jsme do tanečních, loučili se před každým povinným tělovýchovným kurzem a cestou do zahraničí. Společně jsme propluli těmi čtyřmi roky, udělali si řidičák, vydrželi dvouměsíční pauzu, když jsem byla v Americe a loni úspěšně odmaturovali. Za tu dobu mu narostly vousy, zhrubl hlas a přišel o své typické syslí tvářičky. (Já nosím o pár čísel větší oblečení a ne, na děti ještě nemyslím). Při rozhodování o budoucnosti jsme se dlouho radili - nakonec jsem já skončila na vysoké škole v Brně a on zůstal na svém skvělém místě v práci tady doma. Když já přinesla první jedničky z vysoké, on už dostával šestou výplatu... Z dětí se pomalu ale jistě stali dospělí a naše cesta pokračuje dál.

A jaký že je náš vztah? Kdyby byl můj život obraz, náš vztah by byl jeho rám. Chaotické matlanici od neznámého a zřejmě šíleného umělce dává řád, dává jí hranice a rohy, kam se člověk může schovat, když potřebuje. Dřív jsem jenom bloudila a nevěděla, kam se vrtnout, kam jít. S láskou přišel přístav klidu a jistoty. Vždycky tu někdo je... A když není poblíž, je aspoň na telefonu a ví, co má říct. Tenhle vztah - první a jediný pořádný, který jsem kdy měla - mému životu dává smysl a mě samotné dává naději, které je na světě velmi málo. Je divoký i harmonický, veselý a podporující, občas je to s ním těžké - ale to je tak se vším. Díky němu má svět tisíce barev a není jen šedivým a smutným místem, kde člověk přežívá místo toho, aby žil.

Můžu říct, že mám toho nejlepšího chlapa na světě a nemyslet to jen jako nadsázku, protože to tak opravdu je... A já doufám, že ještě tak 60 let bude... :)

První společná fotka - březen 2007

30ti denní meme - aneb co všechno na sebe zase vysypu

28. srpna 2012 v 10:39 | Prinzeschen
Je na čase trochu provětrat blogu faldy a pravidelně přidávat něco jiného než fotky a nahodilé nesmyslné hlody (i když nepatří řetězáky právě do téhle kategorie?) Každopádně jsem se rozhodla, že si vypůjčím od Cirrat další řetězák - tentokrát na celých 30 dnů a opět vám o sobě prozradím něco víc. Možná si potom nebudu připadat tak neviditelná a možná (ale fakt jen možná) mi to pomůže od pocitu osamělosti, až se za necelé tři týdny přesunu na kolej do Brna.

A zde jsou otázky a témata, jimiž se budu v příštím měsíci zabývat. Něco je jednoduché, něco více než složité, něco je neutrální a něco až nadmíru osobní... Doufám, že se vším úspěšně prokoušu a nabídnu vám víceméně ucelený obraz sebe samé...

1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single
2. den - kde bys chtěl/a být za deset let
3. den - tvůj názor na drogy a alkohol
4. den - tvůj názor na náboženství
5. den - okamžik, kdy si přemýšlel/a o sebevraždě
6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě
7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí
8. den - chvíle, kdy ses cítil/a nejspokojenější se svým životem
9. den - jaká doufáš, že bude tvá budoucnost
10. den - popiš svou první lásku a první polibek
11. den - nastav svůj přehrávač na náhodný výběr a napiš prvních 10 písniček, které přehraje
12. den - popiš celý svůj den v heslech
13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a
14. den - tvá nejranější vzpomínka
15. den - tví oblíbení blogeři
16. den - tvůj názor na mainstreamovou muziku
17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok
18. den - v co věříš
19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče
20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání
21. den - jeden z tvých oblíbených pořadů
22. den - jak ses změnil/a za poslední 2 roky
23. den - 5 obrázků známých dívek, které jsou podle tebe atraktivní
24. den - tvůj oblíbený film a o čem je
25. den - někdo, kdo tě fascinuje, a proč
26. den - jaký typ lidí tě přitahuje
27. den - jaký problém jsi měl/a
28. den - něco, co ti schází
29. den - tvé cíle na příštích 30 dní
30. den - tvé úspěchy a neúspěchy za tento měsíc

Desetidenní řetězák - den desátý

22. července 2012 v 17:28 | Prinzeschen
Den desátý - Jedna zpověď.

Desátý a poslední den v řetězáku píšu až v den jedenáctý - včera jsem celý den byla na fesťáku, tudíž jsem na to opravdu neměla čas. Doufám, že mi tenhle malý hříšek odpustíte. A teď už ke zpovědi.

 • Jsem hodná holka. I když mnohým to bude připadat hodně "trapné", protože dneska je spíše in být zlým, zlobivým, rebelským a já nevím čím vším - já jsem prostě hodná holka. Hodná dcera, pilná studentka, tichá sousedka, věrná přítelkyně, tolerantní občanka, snaživá fotografka a slušná kolemjdoucí. Nikdy jsem nekouřila, alkohol piju jen výjimečně a po malých dávkách, drogy mi nic neříkají a to, že jsem věrná, o tom jsem se už zmiňovala. Školu neflákám, knížky mi přijdou fajn a po nocích se nikde netoulám. Nikdy jsem neprovedla nic extra hrozného ať už jiným nebo sama sobě. Nemám se tedy moc z čeho zpovídat... Maximálně z každodenních malých hříchů, které čas od času páchá většina z nás...
  Už aspoň jednou v životě...:
  - Cítila jsem závist.
  -Měla jsem zlost.
  -O někom jsem řekla něco špatného za jeho zády.
  -Někomu jsem nepřála úspěch.
  -Dopustila jsem se drobných lží.
  -Sdělila jsem nepříjemné pravdy.
  -Naštvala jsem se kvůli hlouposti.
  -Podváděla jsem při hře.
  -Vymluvila jsem se z domluvené akce.
  -Vzdala jsem se a utekla z boje.
  -Vyvolala jsem hádku.
  -Mlsala jsem pozdě v noci.
  -Neodolala jsem (opět) kousku čokolády.
  -Nepřijala jsem odpovědnost.
  -Ranila jsem něčí city.
  -Přetvařovala jsem se.
A tak dále...

Desetidenní řetězák - den devátý

20. července 2012 v 18:58 | Prinzeschen
Den devátý - Dva obrázky, které vystihují tvůj život v tuto chvíli a proč.

 • Výběr prvního obrázku byl naprosto jasný. Vážně není nic, co by vystihovalo můj momentální život víc, než obrázek dívky s foťákem. Focením teď trávím nejvíce času...
 • Jako druhý obrázek jsem zvolila fotku páru - jestli něco dokonale vystihuje můj momentální i dlouhodobější život, tak je to právě vztah s Panem Božským.
Použila jsem fotku, kterou jsem sama fotila a fotku, kterou mi vyfotila v Bratislavě Lulush, protože jsem si nechtěla zrovna pod tenhle článek, který má vystihovat mě samotnou, půjčovat nějaké jiné obrázky.

Desetidenní řetězák - den osmý

19. července 2012 v 20:31 | Prinzeschen
Den osmý - Tři věci, které tě vzrušují

 • Pěkné vůně a pěkné vlasy na pěkných mužích.
 • Pěkné svalnaté ruce s pěkným tetováním na pěkných mužích.
 • Pěkný úsměv na pěkných mužích.

Doufám, že jsem to vystihla přesně. :D

Desetidenní řetězák - den sedmý

18. července 2012 v 9:10 | Prinzeschen
Den sedmý - Čtyři věci, co tě dokážou znechutit.

 • Zvratky. Nevím proč, ale na tohle mám velmi slabý žaludek - jakmile někdo jen vypadá, že chce zvracet, nemám k tomu daleko ani já... Nejhorší potom je, když vejdete do přítelova paneláku a tam přímo v přízemí na schodech leží obrovský koláč obsahu něčího žaludku... Děsivé.
 • Cestování MHD přináší obzvláště na jaře a v létě nechutný koktejl pachů a smradů, přičemž za nejhorší považuju míchanici potu a levné voňavky. To má člověk opravdu co dělat, aby si to nerozmyslel a nešel radši pěšky.
 • Fotky některých slečen - obzvláště ty proti zrcadlu focené mobilem samozřejmě se zapnutým bleskem a zachycující nějakou velmi nalíčenou příšerku, která se neumí tvářit líp, než že na sebe vrhá duckface...
 • Mléko. Jsem na něj alergická, takže mi už od pěti let přichystává velmi nepříjemné trávicí obtíže. Stačí tedy jen jeden pohled na mléko se škraloupem a můžeme mě nést na nosítkách nohama napřed...

Desetidenní řetězák - den šestý

17. července 2012 v 9:51 | Prinzeschen
Den šestý - Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají (bez jakéhokoli pořadí).

Tento bod beru tak, že rodina se do něj nebude započítávat, protože pro mě je to naprosto logické, že pro mě rodiče a prarodiče hodně znamenají. Zaměřím se tedy na lidi "zvenku".

 • Pan Božský - ten, který mi před 5 a půl rokem ukradl srdce a pořád ho vlastní.
 • Vlaďka - nejlepší kamarádka už od našich osmi let. Nenahraditelná.
 • Lulush - spřízněná duše, úžasně talentovaná a jedinečná.
 • Miška - světlo na konci tunelu v Brně.
 • Hanka - parťačka při různých fotoakcích a dobrá duše.

Desetidenní řetězák - den pátý

16. července 2012 v 10:32 | Prinzeschen
Den pátý - Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebyl býval udělal

 • Psát do nakladatelství - to byla jedna velká blbost. Za prvé už jen to, že jsem tam psala a za druhé ten způsob, jakým jsem to napsala. Prostě jedna velká naivita a hloupost, která byla po zásluze potrestána. Škoda, že čas se nedá vrátit - tenhle čin bych se vší radostí a bez rozmýšlení vymazala ze svého života.
 • Podlehnout lásce na první pohled a trápit se jí bezmála dva roky. Nakonec stejně zjistíte, že to za to nikdy nestálo a že jste jen marnili svůj čas zbytečným trápením se a brekem.
 • Psát mail jedné nejmenované osobě. Udělala jsem to v domnění, že mi to pomůže a posune mě to dopředu, v domnění, že mě někdo podpoří. Opak byl pravdou. Skončilo to tak, že jsem od té doby neuvěřitelně zablokovaná a neustále o sobě pochybuju ve všem, co dělám. Takže další věc, kterou bych s radostí vyškrtla z dlouhé životní poutě mé osoby.
 • Svěřit N. pomluvy, které o ní kolovaly. Nakonec se to jen otočilo proti mně. Takže od té doby se o ostatní nestarám nebo lépe řečeno je neřeším a ani jejich vztahy s ostatními.
 • Nikdy nepít celé mléčné pitíčko, co si tenkrát máma koupila a já ho na ní vyžebrala. Bývala bych si ušetřila hodně zvracení. Podobně bych mohla jmenovat, že bych bývala už nikdy nejedla bílý jogurt po pizze - nebyl to dobrý nápad.
 • Pít absinth. Je to hnus a nevím, jak to někdo může dělat. Akorát se mi po tom motala hlava ještě druhý den, když jsem jela vlakem domů, bylo mi špatně a mlela jsem z cesty. A to si nemyslete, že jsem ho měla nějak moc - jen jeden frťan. Jako člověku, který ale pije velmi málo, mi to dost stouplo do hlavy a do žaludku.

Desetidenní řetězák - den čtvrtý

15. července 2012 v 17:04 | Prinzeschen
Den čtvrtý - Sedm věcí, nad kterýma často přemýšlíš

 • Smrt. V mém žebříčku sice není nejvýš, ale uvádím ji první proto, že mi hned proběhla hlavou, když jsem si přečetla dnešní "téma"...
 • Fotografování. To víte - člověk musí neustále přemýšlet nad tím, kam půjde fotit, jak budu dotyčného fotit, co vlastně bude fotit, neustále se mu zjevují nové nápady, které bude chtít uskutečnit, přemýšlí nad již upravenými fotografiemi, jestli jsou dobré a tak dále.
 • Minulost. Myslím na ní, protože ráda vzpomínám na staré časy, staré zážitky a lidi, co už mezi námi třeba nejsou. Někdy si mé myšlenky zajdou ještě dál a přemýšlí nad tím, jak se žilo dřív a jaká by to musela být zkušenost aspoň jednou se podívat třeba do 20. let 20. století...
 • Budoucnost. Sice je to trošku schizofrenní vzhledem k předchozímu bodu - ale je to tak. Ráda přemýšlím nad tím, jaké to jednou bude a kam se můžou životní cesty ubírat. Někdy mi to dost zkazí náladu...
 • Škola. Jsem prostě šprt - škola mi někdy dost leží v hlavě. Hlavně o zkouškové...
 • Psaní. O něm jsem hodně často přemýšlela dřív - většinou večer před spaním. A obvykle to skončilo tak, že jsem potom nemohla vůbec spát, protože moje mysl byla příliš zaměstnána novými postavami a příběhy z různých světů. Poslední dobou už tohle téma tak žhavé není...
 • Cestování - kam pojedu, s kým, kdy a kde na to vezmu. Na nejvyšším místě v mém žebříčku je momentálně z měst New York následovaný Paříží a Londýnem. Mezi mé vysněné navštívené státy patří Nizozemsko, Řecko a Norsko. Velké sny, ty z říše spíše nesplnitelných, obsahují cesty do Číny a na Island.

Desetidenní řetězák - den třetí

14. července 2012 v 10:57 | Prinzeschen
Den třetí - Osm způsobů, jak si získat tvé srdce.

 • Být upřímný. Upřímnosti si na lidech cením asi nejvíce. Nejméně mám ráda, když ze mě někdo dělá blbce za zády. Radši se vyrovnám s něčím špatným, když mi to někde vmete do tváře, než když se to dozvím potrubní poštou ze záhrobí...
 • Uvařit mi něco dobrého k jídlu - jak jsem už psala, já vaření nesnáším a tak velmi ocením, když mi někdo udělá nějakou dobrotu a nechá mě jí většinu sníst.
 • Mít dobrý smysl pro humor. Smích je v životě důležitý.
 • Naslouchat mi. Vím, že mluvím hodně a většinou o věcech, které polovinu lidí, které znám, nezajímají. O to víc si mě pak získá ten, kdo je schopný odevzdat mi svou pozornost a vyslechnout, co mu chci říct.
 • Být dobrodruh a chtít poznávat nové věci, svět. Nuda je totiž hrozná věc a žádný pecivál mě nikdy nemůže zlákat do své přízně. Člověk, který chce cestovat a užívat si života, ten si mě získá hned. A možná nejenom mé srdce, ale i obdiv, pokud už něco "velkého" zažil.
 • Přijmout mě takovou, jaká jsem, nesnažit se mě změnit. Vím, že nejsem ideální člověk, jsem perfekcionistická, hysterická a věčně uvržená do nějaké krize, věčně kecám o focení a psaní, mám zvláštní smysl pro humor - ale takhle to se mnou prostě vypadá a pokusit se mě změnit k obrazu svému, to mě akorát naštve.
 • Být originál, něčím se lišit, něčím vybočovat - a nemusí to být zrovna zelené vlasy. Stačí třeba jen zajímavý názor na svět, zajímavý koníček nebo nějaká vlastnost, se kterou jsem se setkala u mála lidí. Stačí jen být svůj a na nic si nehrát, neřadit se do žádného stáda bez názoru.
 • Být tolerantní, ohleduplný a jednat fér s ostatními lidmi.
 
 

Reklama