Psi

Lucky

30. prosince 2014 v 13:11 | Alča
Foceno: Canon EOS 7D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II
Datum: 21.12. 2014
Verze: barevná
Když si kamarádka pořídila štěndo amerického stafforda, hned jsme ho musely jít vyfotit - dokud je ještě opravdu prťavé. Malý pejsek dostal jméno Lucky, což v překladu znamená "mající štěstí" nebo "šťastný". Věřím, že lidem ve svém okolí a svojí paničce toho štěstí opravdu přinese hodně. :)


Sparkie - náš pejsek

23. července 2014 v 22:13 | Alča
V posledních pár měsících se toho u mě děje hodně a o všem bych ráda napsala článek, ale nějak se mi nedostává vytouženého času ani energie. Navštívila jsem Osvětim, o které pro vás chystám článek, udělala jsem bakalářské státnice a možná se natrvalo rozloučila s Brnem. Každá z těchto informací by vydala na samostatný článek a možná se k tomu v budoucnu dokopu. S jednou nejvýznamnější změnou bych se ale s vámi ráda podělila i v těchto hektických časech - on je to vlastně tak trochu důvod toho, proč jsou tak hektické. Koupili jsme si štěňátko. Malé chundelaté miminko border kolie, které jsme si okamžitě zamilovali. Chtěli jsme formu blue merle a tak ji také máme - divocha s nádherně zbarvenou srstí, modrýma očima a "pihovatým" čumáčkem. Dnes je tomu už více než měsíc, co je s námi doma a 26.7. oslaví tři měsíce svého života. Je to naše starost - ale hlavně neskutečná a nekonečná radost nad tím krásným učenlivým tvorečkem. Možná se o něm budu na blogu zmiňovat častěji, ale pro tyto účely jsme s přítelem založili vlastní stránky pro Sparkieho, kam bych chtěla přidávat jeho fotky i naše zážitky s ním. Tady pro vás jen ochutnávka několika jeho fotek... :)

Stafordí miminko Elinka

2. října 2013 v 10:03 | Alča
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II
Datum: 13.9. 2013
Verze: barevná
V polovině září jsem měla možnost fotit skvělou Nelču a její dva pejsky - štěňátko staforda Elinku a sedmiletou boxerku Basinku. Obě byly úžasné a i když fotit pejsky je docela těžké, myslím, že vznikly podařené fotky. V dnešním článku bych vám chtěla ukázat pár snímků nejmladšího člena naší fotovýpravy... Úprava fotek byla vcelka jednoduchá - retuš vodítka, trošku doostření, úrovně, křivky a úprava barviček. :)


Vánoční pes

7. března 2013 v 9:39 | Prinzeschen
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II
Datum: 23.12. 2012
Verze: barevná
Takový malý "experiment" před Vánoci. Byla to celkem fuška "donutit" toho našeho milovaného Donalda aspoň chvilku v čepici vydržet - ale mávání s pamlskem ve vzduchu a neustálé udržování jeho pozornosti pomocí nejrůznějších povelů (na které stejně neslyší, takže hlavní roli v tom stejně hrály piškoty) se nakonec vyplatilo. Fotografie hlavně v kruhu rodinném slavily celkem velký úspěch, ta první skončila vyvolaná a připnutá magnetkem na lednici u přítele doma.

 
 

Reklama