Lidi

Lví srdce

18. dubna 2014 v 20:35 | Alča
Někdy je třeba si focení dlouho dopředu připravovat a promýšlet, někdy se ale vyplatí improvizovat. Přesně to se stalo na našem focení s překrásnou Lindou a vznikly tyto fotky - ze všech čtyř sérií, co jsme spolu ten den nafotily, mé nejoblíbenější. Už delší dobu na sobě pozoruju, že ráda cpu lidem něco přírodního na hlavu - a tím nemyslím jen ohromné věnce, ale i takové drobnosti, co vypadají nevýrazně, ale nakonec dodají fotce ten správný šmrnc. A tak už mám ve své sbírce fotku z jakýmisi bobulemi, větvičkou z kvetoucí jabloně a samozřejmě se stéblem trávy, jak vidíte... :)

Fotka byla focena již mým novým foťákem Canonem EOS 7D a objektivem Canon 50 mm f/1.8. Úprava u fotek byla trochu složitější - od hraní si s odstíny skrze přechod po retuš. Název série byl inspirován písničkou od The Monsters and Man, vycházel však z hlavu ze vzhledu modelčiných vlasů a jejího znamení (Lev).

EDIT: Nahrávám to už podruhé, protože jsem chtěla změnit jednu fotku...ale blog.cz absolutně nereaguje na JAKOUKOLI změnu v již vydaném článku :-/

Burning Your Own History

25. března 2014 v 10:52 | Alča
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 3.2. 2014
Verze: barevná
Tato série byla jednou z prvních v novém roce a odstartovala, řekla bych, nové a úspěšnější období. Nápad na ni jsem měla v hlavě dlouho, i když nakonec její tvoření připomínalo spíše jednu velkou improvizaci. Totálně se nám pokazilo počasí, byla mlha a do toho pršelo a sněžilo. Na jednu stranu to byla super, protože to fotkám dodalo jedinečnou atmosféru... ale zkuste si v dešti zapalovat sirkami knihu. Povím vám - moc to nejde. ;) Bylo to celkem dobrodružné - hlavně když po několika dlouhých minutách doutnání začala kniha opravdu parádně hořet a plameny šlehaly tak 20 cm vysoko. Pak už jsem jen cvakala jednu fotku za druhou a zde vidíte ty nejpovedenější fotky z tohoto pokusu. Plus jsem přidala jednu koláž ze zákulisí pro představu, jak moc těžké to bylo...:D


Smrt: Čas

1. dubna 2013 v 20:08 | Alča
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 27.1. 2013
Verze: barevná
Druhá část ze série Smrt - mého vlastního dlouho promýšleného projektu, který se mi nakonec podařilo zrealizovat koncem ledna tohoto roku. Jedná se o temnější sérii inspirovanou několika pojetími Smrti a postavou Smrtky (fotky v některém dalším článku). V tomto článku bych vám ráda ukázala další variantu Smrti - tentokrát s přesýpacími hodinami, významným atributem této postavy.


Výstřednost

27. března 2013 v 21:58 | Alča
Ráda fotím výstřední fotky - něco nového, neotřelého, nečekaného, šokujícího... Ráda dělám věci jinak, než jak by lidi čekali. Baví mě jít proti proudu a bořit takové ty mýty, které panují. Bořit limity. Ukazovat, že se to dá dělat i jinak, než jak je všeobecně zažité. Mám pocit, že se mi do takových fotek více daří vkládat potřebné emoce. Více ke mně promlouvají, vyprávějí svůj příběh, který nemusí být veselý, ale může být strhující... I když často fotím jen klasické a milé fotky, ráda si od nich odskočím ke svým bláznivým nápadům, které se naprosto vymykají a často zůstávají nepochopeny...

Tato fotka je malou ukázkou ze série Pokušení. Vyfocena byla předevčírem, tedy 25.3.2013 Canonem EOS 500D s objektivem 50mm.


P.S. Při tomto focení nebylo ublíženo žádnému člověku ani zvířeti. :D

Smrt: Za 5 minut 12

20. března 2013 v 19:53 | Alča
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 27.1. 2013
Verze: barevná
První část ze série Smrt - mého vlastního dlouho promýšleného projektu, který se mi nakonec podařilo zrealizovat koncem ledna tohoto roku. Jedná se o temnější sérii inspirovanou několika pojetími Smrti a postavou Smrtky (fotky v některém dalším článku). V tomto článku bych vám ráda ukázala první variantu Smrti - s retro budíkem nastaveným na za pět minut dvanáct.

Vlaďka

3. října 2012 v 18:56 | Prinzeschen
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 28.5. 2012
Verze: barevná, černobílá
Má nejlepší kamarádka Vladěnka a další fotky z kolekce focené v lese - tentokrát "civilnější". Jako obvykle jsem se nemohla rozhodnout mezi barevnou a černobílou verzí - tak si užijte obě :) (A možná bych to podobným kolážovitým stylem mohla dělat častěji, vypadá to celkem dobře :))

Dan

3. října 2012 v 18:26 | Prinzeschen
Na to, že sama sebe prezentuju po většinou jako fotoblogera, tak tu mám podezřele málo fotek :D Kdyby mi jimi počítač nepřetékal, tak bych to snad pochopila... Takhle vím, že je to způsobené jen mou leností ( a posledním psycho úklidem, který jsem tu na blogu prováděla) . Tak tedy prosím - další má oběť na ukázku... :)

Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 3.8. 2012
Verze: barevná, černobílá
Jedno z těch prvních focení, které jsem absolvovala se zástupcem jiného než něžného pohlaví. Myslím, že fotky se celkem povedly a vypadají tak, jak jsem to plánovala - tedy elegantně a mužně :) Toto je samozřejmě jen malý zlomek fotek z těch všech - zbytek snad někdy dodám.;)Volná

29. srpna 2012 v 10:16 | Prinzeschen
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 28.5. 2012
Verze: barevná, černobílá
Další ochutnávka z kolekce focené v lese s Vladěnkou...Podle mě krásně emotivní snímek vyjadřující nejen pohyb, ale i volnost... Opět ukázka obou verzí.

Fall to Pieces

22. srpna 2012 v 19:57 | Prinzeschen
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 18-55mm
Datum: 9.3. 2012
Verze: černobílá
Dvě fotky z kolekce, kterou jsem fotila na brněnském nádraží - což způsobilo radost především lidem čekajícím na vlak, pro které jsme se staly hlavní atrakcí :)

Snílek

9. srpna 2012 v 9:05 | Prinzeschen
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 28.5. 2012
Verze: černobílá, upravená
Fotky s odkvetlými pampeliškami mě vždycky fascinovaly - a v květnu se mi jich konečně podařilo pár pořídit. Doufám, že i když jsou fotky zmenšené, že u první si všimnete malých padáčků, jak letí ve vzduchu. U druhé fotky jsem přidala černobílou i více upravenou verzi, mně se líbí obě - a snad i vy si najdete svou oblíbenou.


 
 

Reklama