Kytičky

Skrz růžové brýle

20. března 2014 v 19:48 | Alča
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 75-300mm
Datum: 24.4. 2012
Verze: barevná
Tulipány jsou moje nejoblíbenější květiny. Ani už nevím, kdy se jimi staly - protože si zcela zřetelně pamatuju, že kdysi jsem milovala růže, ale vždycky mě potěší, když se někde objeví - ať už v záhonku, když začíná jaro, v botanické zahradě nebo ve váze u mě doma. Líbí se mi jejich úžasná barevná i tvarová rozmanitost, která ovšem vždy je potěchou pro oko. V minulém fotočlánku jsem si trochu pohrála a tulipánům barvy sebrala, tentokrát si je však můžete vychutnat v celé jejich růžové kráse. :)

Růžový kvítek

19. března 2013 v 20:16 | Alča
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 75-300mm
Datum: 24.4. 2012
Verze: barevná
Kousek jara pro všechny, které naštvala včerejší sněhová kalamita a těší se už na slunečné dny provoněné květinami... Tentokrát v klasickém barevném kabátku. :)

Tulipány v černobílém odění

6. března 2013 v 20:44 | Alča
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 75-300mm
Datum: 24.4. 2012
Verze: černobílá
První článek v této rubrice vás možná trochu překvapí - koneckonců neuvidíte v něm žádné barvy pro květiny tak typické. Fotky tulipánů, které jsem loni nafotila v botanické zahradě v Brně, jsem se totiž rozhodla "obléknout" do černobílé - a dle mého jim to celkem sluší, jaksi jim to přidalo na dramatičnosti. Dříve jsem si podobnou věc neuměla ani představit - fotky přírody pro mě byly jednoduše barevné a nad dalšími možnostmi jsem se ani nezamýšlela, přišlo mi to úplně nemožné a nelogické. Ani jsem nevěděla, o co přicházím... Stačilo to jen jednou zkusit a propadla jsem tomu kouzlu hry se světlem a stínem, hry tvarů a detailů, které převod do BW najednou odhalí... Milovníci barviček však nemusí zoufat, v zásobě mám ještě dost pěkně barevných tulipánových i jiných květinových úlovků. :)


 
 

Reklama