Červen 2013

# 1: Nejsem Samara

29. června 2013 v 9:55 | Alča |  Projekty
*První fotka z projektu Společně proti předsudkům.*


Tereza, 23 (studentka VŠ):
S mým vzhledem se s nejrůznějšími předsudky setkávám vlastně na každém rohu - nosím černé oblečení a glády, používám černou rtěnku a každá pyramidka nebo osten navíc se rozhodně počítají k dobru. Pro mnohé jsem symbolem satanisty, člověka řezajícího se v koutě a posedlého ďáblem, smutkem a kdo ví čím ještě. Starší generace si o mně šeptá za zády opovržlivé poznámky, mladší na mě občas pokřikují na ulici, někteří ze mě mají naopak strach a považují mě za postavu z hororu… Všeobecně mě velká většina lidí zařadí na okraj společnosti, protože tam přece " tyhle typy" patří. Ve skutečnosti studuji již druhého bakaláře, píšu knihy, vedu literární dílny, jsem vdaná a s manželem, který samozřejmě pracuje, žijeme ve svém vlastním bytě slušným životem. Ne všechno zlato co se třpytí - a platí to i naopak.

*****

Více informací na mé facebookové stránce: AH photography
Můj úvodní článek k tomuto projektu: Projekt SPP
Dále o projektu psali: Temnářka , Taychi
Článek o projektu se objevil i na stránkách kámoška.cz
Kontaktovat mě můžete na: Fcb profilu, mailu: herzal@seznam.cz nebo tady na blogu v komentářích


Sami

25. června 2013 v 13:28 | Alča |  Básničky
*Člověk nakonec zjistí, že je na všechno vlastně tak nějak sám - sám uprostřed davu, sám v něčí náručí. sám mezi přáteli... Copak je opravdová blízkost jenom krutou iluzí? Něčím, co si nalháváme? Pouhým nedosažitelným snem?*

I přes všechny doteky
nakonec zůstáváme sami -
opuštění a shnilí

Ve studených hrobkách
ponořených ve stínu,
které jsme si postavili

Na náhrobní kámen
polož mi květinu

Postav mezi námi zeď
vysokou a plnou nářků

Ať přestanem se schovávat
za lži snad, snad za přetvářku…

*

Zde leží poslední z těch,
co věřili v lásku…


Knírač

16. června 2013 v 23:48 | Alča |  Projekty
Poslední dobou prostě fičí kníry - člověk je potkává vlastně všude. Nejen na tvářích starších nebo i mladších pánů, ale i jako potisk na tričkách, na přívěscích, náušnicích, na záložkách do knížek, připevněné na špejlích místo škrabošek, na různých obrázcích kolujících po internetu a tak dále. Ani nevím, kde a kdy tahle "mastáž" móda vznikla - a myslím, že to neví ani Bruno...

Každopádně se mu to zalíbilo a rozhodl se, že ji musí vyzkoušet na vlastní kůži. Nechal si tedy narůst knír a pár dní se s ním producíroval. Popravdě se mi ale celkem ulevilo, když se vrátil k staré dobré hladké tváři...

Fotka je vyfocená v minimalistickém stylu - jen Bruno a pozadí (v tomhle případě dobře posloužila bílá zeď u mě v pokoji), nic víc, níc míň. Použila jsem objektiv 50 mm a zaclonila na 2,0, aby opravdu vyniknul hlavně detail Brunova obličeje s knírem a pozadí se co nejvíce rozmazalo. Jako zdroj světla mi sloužilo denní světlo procházející oknem. Co se týče úprav - hlavně jsem si hrála s křivkami a úrovněmi, abych do konečné fotky, která byla přece jen trošku zašedlá, dostala více světla a lepší kontrast.N akonec jsem pro větší efekt udělala koláž ze dvou fotek - jedna na celou postavu a jedna detailnější (popravdě jsem se nemohla rozhodnout, která se mi líbí víc a teď to jen blbě zakecávám).
Projekt: Společně proti předsudkům

14. června 2013 v 9:35 | Alča |  Projekty
S premiérou tady na blogu už mě trošku předběhla Temnářka - ale ráda bych Vám už i já představila svůj další fotografický projekt. Jeho název je Společně proti předsudkům a na jeho vzniku jsem začala pracovat v průběhu dubna, i když nápad se objevil v mé hlavě někdy na přelomu podzimu a zimy při dlouhých rozhovorech před čekáním na hodiny environmentalistiky...

O co se jedná? Projekt "Společně proti předsudkům" je dlouhodobý projekt, jehož hlavním cílem je upozornit na nejčastější předsudky a stereotypy, se kterými se ve společnosti denně setkáváme. Projekt by zároveň chtěl ukázat na jejich častou nepravdivost, zaujatost a zbytečnost.
I proto je každá fotka ze série doplněna zkušeností, životním příběhem nebo pohledem na věc člověka zobrazeného na fotografii.

Jak dlouho bude trvat? Protože předsudků je opravdu nepřeberné množství, projekt není omezen časově ani počtem.

Budu ráda, když se ozvou další z Vás, kteří se s nějakým předsudkem v životě setkali a rádi by se tohoto počinu zúčastnili. Je to hlavně o Vás, proto se rozhodně nebojte mě kontaktovat! Můžete se ozvat tady na blogu, na mail nebo si celý projekt prohlédnout a napsat mi na mou Facebookovou stránku - AH photography.

Pokud se najde byť i jen jeden člověk, který se nad danou problematikou zamyslí a třeba upraví svůj názor na věc nebo v sobě objeví víc pochopení - pak to vše bude mít smysl!

Tento článek by měl sloužit jen jako takový úvod k dalším článkům, kde už se budu věnovat konkrétním fotkám a příběhům. Prozatím mám nafocenou čtveřici fotek, ale doufám, že každým dnem bude tento počet růst...!