Březen 2013

Bratislava I.

28. března 2013 v 21:47 | Alča |  Street Photography
Další fotografie z ulic pocházejí z překrásného hlavního města našich sousedů - z Bratislavy. Navštívila jsem ji dvakrát a popravdě jsem se do ní zamilovala. Je to úžasné místo pro fotografování. Už se nemohu dočkat, až budu mít možnost do ní znovu zavítat...

Tyto fotografie byly pořízeny 6. a 8. dubna 2012, k jejich vytvoření jsem použila Canon EOS 500D a teleobjektiv Canon 70-300mm.


Výstřednost

27. března 2013 v 21:58 | Alča |  Lidi
Ráda fotím výstřední fotky - něco nového, neotřelého, nečekaného, šokujícího... Ráda dělám věci jinak, než jak by lidi čekali. Baví mě jít proti proudu a bořit takové ty mýty, které panují. Bořit limity. Ukazovat, že se to dá dělat i jinak, než jak je všeobecně zažité. Mám pocit, že se mi do takových fotek více daří vkládat potřebné emoce. Více ke mně promlouvají, vyprávějí svůj příběh, který nemusí být veselý, ale může být strhující... I když často fotím jen klasické a milé fotky, ráda si od nich odskočím ke svým bláznivým nápadům, které se naprosto vymykají a často zůstávají nepochopeny...

Tato fotka je malou ukázkou ze série Pokušení. Vyfocena byla předevčírem, tedy 25.3.2013 Canonem EOS 500D s objektivem 50mm.


P.S. Při tomto focení nebylo ublíženo žádnému člověku ani zvířeti. :D

Černobílá sada

26. března 2013 v 18:32 | Alča |  Sady
Jedna ze dvou sad, které jsem vyráběla na zakázku.
Sada obsahovala: náušnice, náhrdelník, náramek a prstýnek.
Na výrobu byly použity 4 druhy korálků - bílý a černý rokajl, velký černý ozdobný korálek jako přívěšek na náhrdelník a dva menší černé ozdobné korálky na náušnice.
Z technik jsem použila obyčejné navlékání, drátkování a ketlování.Smrt: Za 5 minut 12

20. března 2013 v 19:53 | Alča |  Lidi
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II.
Datum: 27.1. 2013
Verze: barevná
První část ze série Smrt - mého vlastního dlouho promýšleného projektu, který se mi nakonec podařilo zrealizovat koncem ledna tohoto roku. Jedná se o temnější sérii inspirovanou několika pojetími Smrti a postavou Smrtky (fotky v některém dalším článku). V tomto článku bych vám ráda ukázala první variantu Smrti - s retro budíkem nastaveným na za pět minut dvanáct.


Růžový kvítek

19. března 2013 v 20:16 | Alča |  Kytičky
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 75-300mm
Datum: 24.4. 2012
Verze: barevná
Kousek jara pro všechny, které naštvala včerejší sněhová kalamita a těší se už na slunečné dny provoněné květinami... Tentokrát v klasickém barevném kabátku. :)


Modrá sada

18. března 2013 v 16:02 | Alča |  Sady
Sada vyrobená na zakázku a momentálně už úspěšně prodaná. :)

Sada obsahovala: náušnice, náhrdelník, náramek a prstýnek.
Na výrobu byly použity tři druhy korálků - každý jiné velikosti a v jiném odstínu modré.
Z technik jsem použila obyčejné navlékání, drátkování a ketlování.


Cesta kolem světa

13. března 2013 v 20:02 | Alča |  Projekty
Další z mých projektů, se kterým jsem začala krátce po novém roce se jmenuje "Cesta kolem světa."

Princip je jednoduchý - na mapách ve starém atlasu fotím přes lupu různé věci související s daným útvarem na mapě nebo miniatury pamětihodností, které se nacházejí v daném státě/městě.

Prozatím mám fotek (nebo spíš upravených fotek) celkem po skrovnu, ale doufám, že v budoucnu se mi podaří tenhle projekt rozšířit. Pokud byste vlastnili nějakou miniaturku, o které si myslíte, že by se mohla do projektu hodit - budu ráda, když se třeba domluvíme na krátkodobém zapůjčení. :)

A teď už první čtveřice fotek...

Afrika

Vánoční pes

7. března 2013 v 9:39 | Prinzeschen |  Psi
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 50 mm f/1.8 II
Datum: 23.12. 2012
Verze: barevná
Takový malý "experiment" před Vánoci. Byla to celkem fuška "donutit" toho našeho milovaného Donalda aspoň chvilku v čepici vydržet - ale mávání s pamlskem ve vzduchu a neustálé udržování jeho pozornosti pomocí nejrůznějších povelů (na které stejně neslyší, takže hlavní roli v tom stejně hrály piškoty) se nakonec vyplatilo. Fotografie hlavně v kruhu rodinném slavily celkem velký úspěch, ta první skončila vyvolaná a připnutá magnetkem na lednici u přítele doma.


Tulipány v černobílém odění

6. března 2013 v 20:44 | Alča |  Kytičky
Foceno: Canon EOS 500D
Objektiv: EF 75-300mm
Datum: 24.4. 2012
Verze: černobílá
První článek v této rubrice vás možná trochu překvapí - koneckonců neuvidíte v něm žádné barvy pro květiny tak typické. Fotky tulipánů, které jsem loni nafotila v botanické zahradě v Brně, jsem se totiž rozhodla "obléknout" do černobílé - a dle mého jim to celkem sluší, jaksi jim to přidalo na dramatičnosti. Dříve jsem si podobnou věc neuměla ani představit - fotky přírody pro mě byly jednoduše barevné a nad dalšími možnostmi jsem se ani nezamýšlela, přišlo mi to úplně nemožné a nelogické. Ani jsem nevěděla, o co přicházím... Stačilo to jen jednou zkusit a propadla jsem tomu kouzlu hry se světlem a stínem, hry tvarů a detailů, které převod do BW najednou odhalí... Milovníci barviček však nemusí zoufat, v zásobě mám ještě dost pěkně barevných tulipánových i jiných květinových úlovků. :)Brno I.

4. března 2013 v 15:11 | Alča |  Street Photography
Pouliční fotografie...

Prostě jen sbalit foťák s teleobjektivem a vyrazit do města. Bez cíle, bez známosti modela, bez plánu. Chvíli se jen dívat, pozorovat okolí a pak začít cvakat. Cizí lidi, kteří o tom nemají tušení a nedali svolení. Je to určitý druh adrenalinu. Co když mě někdo uvidí? Bude mu to vadit? Jak se bude tvářit?

Úžasná příležitost na zachycení neopakovatelných chvil plných emocí, vyprávějících příběhy... Momentky ze všedního života i toho nejobyčejnějšího z nás. Úsměvy, smutek, láska, přátelství, chudoba, dětství i stáří...

Na ulici můžete potkat v podstatě všechno, co k životu patří. Pouliční fotografie je uměním života a lidí. Bez příkras, bez umělosti, v té nejryzejší formě. A to mě na ní tak baví, to mě k ní táhne...

*
Tyto fotografie byly pořízeny 7.března 2012 v centru Brna.