Přístav naděje

11. února 2013 v 9:11 | Prinzeschen |  Říše upírů a víl
Na první článek únoru jsme si všichni počkali docela dlouho...

Důvody? Například moje nakonec neúspěšné zkouškové. Tři týdny učení anatomie v kuse a nakonec stejně jen F v červeném rámečku na ISu... Potopily mě koronární cévy, u kterých jsem se modlila, abych si je nevytáhla. Ale jak to tak bývá se zákonem schválnosti - něco nahoře zařídilo, že právě tenhle odporný název se nacházel na mé šedé kartičce... Takže jsem byla poprvé na férovku vyhozena a něco nezvládla; co se týče školy, je tohle první větší neúspěch v mém životě. Asi to muselo přijít, nikdo z nás není dokonalý robot... ale je to zvláštní pocit. Zjistila jsem, že neumím moc prohrávat. Nemám ráda prohry. Cítím se po nich nějak méněcenná, jako že jsem selhala a zklamala nejen sebe... Nakonec si ale říkám, že není tak hrozně - je to jen škola a jen jedna zkouška, která se dá opravit. Nejsem první ani poslední, kdo ji nedal. Jsou mnohem horší věci, které nás mohou potkat a dokud nejde o život, nejde o nic. Takže 28.2. jdu zkusit opravný termín a uvidíme, co z toho vyleze...

Špatné na tom je jen to, že si vážně neužiju vůbec žádné volno - protože veškerý čas předtím jsem věnovala učení a teď se budu další tři týdny zase muset šrotit... Štve mě to, protože nějaké volno doma jsem vážně potřebovala. Něco jiného je volno na koleji a nicnedělání v Brně...a něco jiného je volno doma, kde se člověk může naplno věnovat svým zájmům, vídat přátele a zkusit i něco nového. Já jsem například chtěla zkusit péct muffiny a cookies. Potom jsem se konečně chtěla vrátit k vyrábění a pořádně se začíst do nějaké knihy. Mám spoustu nápadů na nové články. No a nakonec v mém plánu bylo focení - realizace mých dlouhodobějších projektů i momentálních nápadů. Bohužel většinu z toho nestihnu.

V podstatě mám už celý rok a půl pocit, že nestíhám. Nikdy bych nevěřila, že se vysoká bude tolik lišit od střední a že budu nucená se tolika věcí aspoň dočasně vzdát, že budu mít pocit, že mi život protéká mezi prsty, aniž bych dělala to, co opravdu chci... Možná by to bylo jiné být doma a mít více času i o školu, mít přístup ke všem těm věcem, co mě baví a nemuset si je vozit v lodním kufru přes půl republiky. Nebo se mi to možná zdá jiné proto, že jsem se tenkrát nevěnovala pořádně jednomu koníčku, který by mě úplně pohltil jako momentálně focení, které mi zabírá opravdu hrozně moc času a snad proto mi nezbývá čas na ostatní věci. Možná by jen stačilo si věci lépe zorganizovat - už jsem to tak jednou udělala, když jsem měla podobné pocity a dost to pomohlo. Nakonec jsem zjistila, že toho vlastně stíhám docela dost.

Někdy bych se na to všechno nedůležité nejradši vykašlala - a dělala jen to, co mi přijde, že opravdu má smysl. Žila život, ne jen přežívala. Byla s lidmi, kteří za to stojí a nemusela vídat ty, kteří mě jen otravují anebo nesnášejí. Je to tady moc krátké na to, aby člověk dělal to, co nechce a kašlal na své milované kvůli někomu jinému. Nikdy nevíte, který den je váš poslední a že je to možná poslední příležitost někoho vidět, s někým promluvit, s někým prostě jen být... Každý jeden šťastný den je něco, čeho bychom se měli ohromně vážit, protože už se to možná nikdy nebude opakovat... Jenže to pochopitelně nejde - člověk se nemůže jen válet doma, vykašlat se na školu a na práci a dělat si co chce.

A tak si říkám, že to jen chce trochu optimismu a lepší plán... a pak určitě bude lépe... (i přes určité jobovky, o kterých vám možná napíšu někdy příště. Tenhle článek chci nakonec ukončit nějak pozitivně.)

Tuto fotku jsem pojmenovala "Přístav naděje", odtud taky název článku... momentálně by se takové místo celkem hodilo. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 11. února 2013 v 22:52 | Reagovat

Mohu ti být oporou, pokud budeš chtít. Mohu ti jakkoliv zkusit pomoci s učením, fakt. Klidně se kvůli tobě nechám rozřezat, abys ty cévy viděla. Já věřím, že to dáš napodruhé. Nemůže přece zklamat někdo, kdo tomu věnuje tolik času.
Můžeš mi kdykoliv napsat, počítej se mnou! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama