Poprvé a naposledy o politice

27. ledna 2013 v 9:18 | Prinzeschen |  Říše upírů a víl
Přemýšlela jsem nad tím, zda mám na tomto blogu více či méně projevit svoje názory na politiku. Nejprve jsem měla v hlavě dlouhý článek obsahující veškeré mé názory a vysvětlení, proč je mám. Potom jsem si říkala, že se na to můžu vykašlat - názorů o politice, prezidentovi a volbách už bylo vyřčeno víc než dost. Slyšela jsem jich stovky - od těch umírněných až po ty vyloženě hysterické výkřiky do tmy. Slyšela jsem názory, na které jsem se ani sama neptala a ze kterých mi dlouhé minuty hučelo v hlavě. Situace a chování některých lidí mi ale nedávají na vybranou a já se aspoň v pár strohých větách potřebuji vyjádřit.

Tak za prvé - přijde mi to jako velká ironie, že "slušného prezidenta", chtěli na hrad ti, kteří se sami neumí chovat slušně, ani co by se za nehet vešlo... Nejedná se o všechny - ale o většinu. A masa bohužel dělá jméno i těm pár, kteří si zachovali zdravý rozum a nepropadli tomuhle kultu osobnosti. Urážky MZ a jeho rodiny, urážky voličů s jiným názorem, nechutné fotomontáže a zakládání chorých stránek na Fcb... To je ta neustále omílaná slušnost?! To je ta demokracie a respektování práva na jiný názor?! To asi těžko... Ten, kdo nevolil KS je "debil, má IQ nižší než 100, neměl by vůbec chodit k volbám, čeští knedlíci," MZ je L"tlusté prase se třemi bradami, on je debil a jeho dcera kráva..." Tak přesně to je rétorika těch "slušných"... Krásně to vystihnul na jedné Facebookové diskuzi jakýsi chlapík: "Hulvát Zeman má umírněné voliče, umírněný Schwarzenberg má voliče hulváty."

*

Za druhé - tak jak se Facebook a jiné stránky pomalu ale jistě plní siláckými statusy o tom, že lidé tu už nechtějí žít a chtějí emigrovat... tak sama za sebe doufám, že nezůstane jen u řečí a že to ti lidé myslí opravdu vážně, sbalí si kufry a odjedou. Koneckonců nikdo jim v tom nebrání, nikdo je tu silou nedrží, je to jen na nich a na jejich svobodném rozhodnutí. Když už tedy něco takového plácnou, říkám si, ať tedy jdou a mají se dobře tam, kde si myslí, že se žije líp...

*

A za třetí - a tentokrát už je to opravdu poslední bod, protože jsem řekla, že budu stručná... Někteří příznivci KS se pozastavovali nad tím, že jako jeden z hlavních důvodů uváděli voliči MZ to, že "je Čech". Podle některých je tenhle důvod úplně malicherný... K tomu můžu říct jen jedno - pokud je někdo schopen uvést jako důvod pro zvolení kandidáta na prezidenta to, že má sympatickou a úžasnou manželku (což je mezi námi pro mě důvod ani ne malicherný, jako spíš úplně hloupý... příště třeba budeme volit někoho na základě toho, že má roztomilého psa...), tak nechápu, co jim může vadit právě na tomto důvodu...

*

Na konci tohoto článku, ve kterém jsem doufám nikoho neurazila - ale jen slušně vyjádřila svůj názor, chci vyjádřit svou naději, že tohle volební šílenství už brzo skončí a my všichni budeme mít klid a najdeme v sobě ten zbytek slušnosti, který jsme očekávali od prezidenta...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bels Bels | 27. ledna 2013 v 11:05 | Reagovat

Já na tebe snad někde odkážu, nenapsala bych to líp! ;)"přijde mi to jako velká ironie, že "slušného prezidenta", chtěli na hrad ti, kteří se sami neumí chovat slušně, ani co by se za nehet vešlo..." - absolutně trefná a dokonalá fráze ;)

2 Julie Françoise Julie Françoise | Web | 3. března 2013 v 16:38 | Reagovat

Palec nahoru, máš můj obdiv! Taky jsem se dlouho rozmýšlela, jestli na blog psát o prezidentských volbách - ale nakonec jsem měla už všeho plné zuby - a došla ke stejným závěrům jako ty.
A pak se mi v komentářích ozvala holka, na kterou se vykašlala kamarádka, protože neprojevila dost nadšení pro KS. Je tohle normální?!
Každopádně jsem ráda, že je to už všechno za námi - a trochu naivně doufám, že se něco podobného nebude jen tak opakovat.
Díky za tvůj článek!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama