Prázdniny 2012

21. září 2012 v 18:30 | Prinzeschen |  Alenka v říši divů
Prázdniny byly tento rok opravdu podařené - hlavně svojí délkou. Po prázdninách, které následovaly po maturitním ročníku, jsem nevěřila, že bych ještě někdy mohla zažít tak parádně dlouhé volno. Omyl. Prázdniny na vysoké jsou ještě lepší než ty maturitní. Protože jsem všechny zkoušky zvládla relativně rychle, už 9. června jsem se poroučela z koleje domů...A protože školní rok začíná až někdy v polovině září, pobyla jsem si doma vážně dlouho - vlastně až do minulé neděle...

A co se tedy letos všechno událo?
 • Jednak jsem hodně fotila. Vlastně skoro pořád. Přijela jsem domů, vyfotila pár kamarádek a známých - a pak se to najednou nějak rozjelo. Na mojí stránce začali přibývat fanoušci, schránka se mi pomalu plnila dotazy na focení a já samozřejmě velmi dobře naladěna odpovídala skoro vždy kladně. Velkou část času jsem tedy strávila s foťákem v ruce - focením miminek, větších dětí, slečen a tentokrát i pánů, párů i přátel. Poznala jsem spoustu nových lidí, obnovila vztahy pokryté letitým prachem. Díky focení jsem procestovala nejrůznější místa v mém okolí. Ušetřila jsem si nějaké peníze, protože ne všechna focení byla zadarmo... Vlastně už celkem pravidelně fotím na zakázku. Všechno se hnulo směrem, kterým jsem si přála.
 • Byla jsem v ZOO v Děčíně - další úlovek do mé ZOO sbírky. A opravdu pěkný. Děčínská ZOO, i když není největší a ani tam nejsou ta nejexotičtější zvířata, mě nadchla. Nafotila jsem tam spoustu krásných fotek a odpoledne si užila. Byl to příjemný výlet.
 • V červenci jsme také navštívili s Panem Božským každoročně pořádaný festival Vysmáté léto, který spíše než léto připomínal podzim v plném rozpuku. Pršelo celý den, o fesťáku jsem napsala celkem dva dlouhé články, které si můžete přečíst zde a zde. I přes to nepěkné počasí, to byl jeden z těch nejhezčích dnů o prázdninách.
 • Sice se nám nepodařilo odškrtat si všechny položky na seznamu výletů, ale je fakt, že jsme toho najezdili dost. Ze začátku prázdnin jsme byli i s našima v Altenbergu v Německu na bobové dráze. Dále jsme byli na hradě Hasištejn, hradě Střekov v Ústí nad Labem, v zámku Klášterec nad Ohří a v zámku Duchcov. Já sama jsem podnikla fotovýpravu do Prahy. Pár dní jsme strávili na horách - na Svahové s přáteli a pak na Brandově.
 • Protože Pan Božský už je samozřejmě pracovně vytížen, trávila jsem spoustu času s přáteli.
 • Hodně jsem vyráběla bižuterii a konečně se dostala i šití broží.
 • Málem bych zapomněla, že svých prvních prázdninových 14 dní jsem strávila na praxi v mosteckém muzeu. Byla to paráda - sice mě zabíjelo to vstávání, ale na druhou stranu jsem potkala dost zajímavé lidi, viděla zajímavé věci, dostala se na mista, která nejsou přístupná a trochu poznala práci v muzeu z druhé strany. Řekla bych, že jsem se toho i dost naučila...Nejvíce mě z celého muzea zaujala knihovna - ale to je u mě celkem pochopitelné. Nejradši bych se v těch knihách hrabala celé dny. Potom mě ale zaujala i konzervátorská a restaurátorská práce. A nesmím zapomenout na práci vrchní fotografky, která mi ukázala, jak se dříve fotilo na film a vyvolávalo v černé komoře. Když mi ukazovala všechny ty geniální staré foťáky, měla jsem chuť je popadnout a už se nikdy neukázat :D
 • Měli jsme třídní sraz ze základní školy po pěti letech. Byla jsem spolupoařadatelka a musím říct, že celá akce se celkem povedla. Některé lidi jsem ráda viděla. Ovšem někteří jiní se zase předvedli jen v tom nejhorším světle - ovšem to už tak prostě bývá. Sešla se nás zhruba půlka třídy, pokecali jsme, probrali, co je u koho nového a tak dále. Většina lidí se hodně změnila. Příští sraz se plánuje za dalších pět let.
 • Začala jsem konečně pořádně chodit na kolečkové brusle - tedy ne, že bych to nějak přeháněla, ale jít 6x za prázdniny bruslit, to je můj nový rekord. Jinak jsem na tom ďábelském stroji nestála tak rok až dva.
 • Oslavili jsme svátek Pana Božského, mámin svátek, Vlaďčiny narozeniny, můj svátek, babiččiny narozeniny, narozeniny Pana Božského, Vlaďčin svátek a babiččin svátek. Nikdo z nás naštěstí nepožil methanol.
 • Babička se po mrtvičce zlepšuje - už trochu chodí i bez hole. Párkrát si dokonce troufla sejít schody a šla ven. Byla na kontrole a tam jí řekli, že sice rekonvalescenci uspěchala, ale že to vypadá dobře. Kdyby mrtvička zasáhla pravou polovinu mozku, špatně by mluvila - takhle má "jen" omezenou hybnost.
 • Na konci srpna a začátku září jsme chodili na přípravné zápasy hokejové extraligy - pane jo, bylo to boží. Škoda, že tady v Brně se na hokej moc nedostanu a stejně by to nešlo - jsem Litvínovák a naše žlutočerná Chezička je taky jediný tým, kterému kdy budu fandit. Každopádně večery strávené na hokeji jsem si ale extrémně užila. Hodně jsem taky fotila, takže časem se tady nějaké ty sportovní fotky ukážou.
 • Dokoukala jsem všechny série Chirurgů, které byly zatím natočené a přišla tak o svou závislost. Momentálně se třesu na další devátou sérii...

Možná jsem na něco zapomněla (jsem si jistá, že ano), ale myslím, že i tahle snůška keců vám moje prázdniny přiblížila více než dobře :)

Pár fotek na dokreslení... :)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama