Předsudky

2. února 2010 v 18:27 | Prinzeschen |  Říše upírů a víl
Dneska jsem přišla ze školy (zase, ne výjimečně) naprosto znechucená. Žijeme ve světě, který se mi vůbec nelíbí. Společnost si hraje na děsně tolerantní: "Jo, to je v pohodě. Jasně, že nám nevadí, že se klukovi líbí kluk.", "Ale to nic - jen si nos to zvláštní černé oblečení, z toho jednou vyrosteš."nebo "Jistě miláčku, ženy mají stejná práva jako muži. Tak si oblče zástěrku a jdi mi připravit něco k jídlu, ano?" To jsou věty, které se pořád opakují. Jenže myslí je vůbec někdo vážně?
Jsem znechucená z toho, kolik předsudků lidé mají. Hloupé předsudky v našich hlavách, které se tam dostaly ani nevím jak, ale už se jich nezbavíme. Každý je má, úplně každý člověk na téhle planetě. Žijeme v době předsudků. Namítnete snad, že ne? Nebudu se pokoušet vám to vymlouvat, ale ruku na srdce - kdo si nezaťuká na čelo, když uvidí stokilovou dívku v minisukni a tričku nad pupík? Přitom - proč? V podstatě, co je na tom špatného být tlustý a chtít být sexy? Předsudky typu, že ženy jsou hlupačky hodící se maximálně tak na rozmnožování a vaření, že muži myslí jen na to jedno a starým lidem už to moc nemyslí, předsudky o tom, že blondýny jsou hloupé a holka s holkou přece chodit nemůže, protože to vypadá divně. Předsudky o tom, že tohle si na sebe přece vzít nemůžeme!, vždyť to vypadá hrozně...
I já je mám. Nenávidím feťáky, alkoholiky, muže, co bijí ženy, těžko se smiřuji s ultrapravicí a ultralevicí a se všemi podobnými hovádky, kteří musí někam patřit. Jsou to moje předsudky a nestydím se za ně, protože mi nepřijdou hloupé. Některé jsou možná i dobře opodstatněné...Co ale nechápu je, proč někdo pomlouvá učitelku kvůli tomu, co má na sobě - protože to se přece hodí pro mladší. Nebo proč někdo při představě Američana hned podotkne, ať si připravím hodně peněz na McDonald.
Vím, že se to netýká všech - ale lidská omezenost je někdy vážně zarážející...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Madeleine Flowers Madeleine Flowers | Web | 3. února 2010 v 18:16 | Reagovat

Ano, naprosto tě chápu a co víc k tomu dodat? ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama