Nový rok za dveřmi

30. prosince 2009 v 11:53 | Prinzeschen |  Alenka v říši divů
A je to tu zase. Starý rok je (skoro) za námi a ten nový klepe na dveře. Je čas bilancovat, to co bylo a možná plánovat i to, co bude. Obvykle tohle nedělám. Z mnoha důvodů. Třeba proto, že nesnáším nové roky. Děsí mě to. Ta novota, do které se zase pouštím. Občas mám pocit, že na to už nemám sílu. Na všechny ty pády, rány přes držku, zrady, falše a tak dál. Na druhou stranu - budoucí rok bude za 12 měsíců zase ten starý, se kterým se budu loučit. Je zvláštní ten čas...Nepovažuji ho za svého přítele. Rád mi dělá naschvály. A asi nejen mně...Přijde mi, že těch 18 let, které v lednu oslavím, uplynulo nějak rychle. Tolik dnů a přesto se mi zdá, jako by to bylo včera, kdy jsem poprvé šla do školy s kornoutem, kdy jsem si sama přečetla první knížku, udělala první fotku... Možná nejsem sama, kdo to takhle cítí. Jedno máme ale všichni společně - nedá se s tím nic dělat...
Tak tedy - jaký byl rok 2009?Zvláštní, to vskutku. Zbavila jsem se své věrné kopie. Ulevilo se mi. Zbavila jsem se i pár dalších, kteří bohužel nebyli takoví, jak jsem si myslela. Řekla bych, že rok 2009 bude v mé hlavě navždy zapsán jako rok, kdy se ztráceli přátelé. Zřejmě to přátelé nebyli. Abych ale nebyla jen negativní, spoustu nových přátel jsem získala. Ať už tady na blogu, kam občas někteří z vás zavítají a mám pocit, že jsme si přece jen blíž, nebo ve skutečném životě. Zažila jsem vzrušující návštěvu Keňanů, která mě hodně obohatila. Navštívila jsem hodně zajímavých míst. Vyfotila spoustu fotek a nakonec se dočkala i malého zázraku - Canonu EOS 500D. Spoustu jsem toho řekla a napsala. Má drahá povídka se rozrostla na 174 stránek. Doufám, že v příštím roce toto číslo ještě rozšířím. Pomalu ale jistě se blížím svému cíli přečíst 1000 knížek - hodně jsem četla. Uklidňovalo mě to v těch nejhorších obdobích. Možná jsem se změnila. Říkají to o mně. Ale vlastně se tomu ani nedivím...Změna je život.
Jaký bude nový rok? To ještě nevím. Možná bude stejmě šokující, možná bude naopak lepší. Každopádně bude hodně náročný. Čeká mě toho hodně. Ať už ve škole, kde se na nás nahrnou ročníkové práce k maturitě, nebo v osobním životě. Na dva měsíce budu doma hostit Američana. Pak vyjedu do světa já. Vůbec poprvé poletím letadlem, poprvé navštívím jiný kontinent než Evropu a hned to bude Amerika. S Panem Božským oslavíme nejprve 3 a poté 3 a půl roku. Budeme muset vydržet dvouměsíční odloučení. Koncem roku se budu připravovat k maturitě. Vypadá to, na opravdu nabitý rok...A aby toho nebylo málo, řekla jsem si, že tentokrát si předsevzetí dám. Taková, která pro mě něco znamenají. Uvidíme...

Předsevzetí do roku 2010:
  • psát, psát a psát - básničky, povídky, cokoliv...Musím přece využít všechny ty nápady v mé hlavě. Navíc bych chtěla pokusit štěstí (nebo osud) a svou dopsanou povídku o Claire odeslat do nakladatelství. Kdo ví - možná budu mít i tentokrát štěstí.
  • fotit, fotit a fotit - v podstatě to nejdůležitější předsevzetí. Nový foťák přece vybízí k tomu popustit uzdu své fantazii a zaznamenávat svět trochu jinak, než ho vidí ostatní. Navíc těch nápadů u mě v šuplíku - páni! Nejdřív se s tím ďábelským přístrojem musím naučit a pak - to spolu roztočíme!
  • naučit se malovat - to chci vážně zvládnout. Malováním, kreslením - říkejte si tomu, jak chcete se dá vyjádřit spousta věcí. Nápady už mám. Jen přesunout je z hlavy na papír se mi jeví obtížné. Navíc se to bude hodit při návrzích bižuterie (další předsevzetí), abych si mohla předkreslit návrhy.
  • vrhnout se na výrobu bižuterie - korálky i vybavení už mám. Jen čas ne. Ale pustím se do toho, uvidíte :)
Příští rok bych si možná mohla dát předsevzetí nedávat si předsevzetí. Ale to by bylo moc jednoduché...
Šťastný nový rok!!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 žádnou nemám :D žádnou nemám :D | Web | 1. ledna 2010 v 18:46 | Reagovat

Alčo koukám, že ten letošní rok máš našlapanej a koukám, máš i samá krásná předsevzetí.
Moc ti přeju, aby ti to v vyšlo tak, jak si přeješ a jestli ještě budu mít blog, ráda nakouknu třeba na fotografie z cest, nebo na kreslené obrazy či básničky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama