Češi jsou závislí na tabáku

27. října 2009 v 18:31 | Prinzeschen |  (Ne)jen doma
Přesně - kolem 2 milionů Čechů je závislých na cigaretách obsahujících právě tabák. Informoval o tom server Novinky.cz v TOMTO článku.
Cigarety - to je podle mě spolu s alkoholem metla národa. Jestli ne celého lidstva. Jistě stát na nich dost vydělává a jak se naši milí kuřáci často ohánějí - přímou souvislost s rakovinou či jinými onemocněními nikdo neprokázal. Jenže co si budeme povídat, nebudeme si přece lhát. Ono totiž něco, co obsahuje dehet, nebude zrovna nejzdravější. Nevím, jak vy, ale já bych si do plic asfaltku nenalila( na základě pokusu provedeného s tekutým dehtem, který nalili do plic - řeknu vám, nebyl to hezký pohled). Ale budiž jim i toto přáno. Je to jen jejich věc. I těch desetiletých slečen, co jsem je minule potkala s cigaretou v jejich drobných ústech.
Problém je, když kouření přestane být jen jejich záležitost, ale dotýká se i nás ostatních a vůbec celého okolí ve kterém žijeme. Vajlgy poházené po dětských hřištích, spolužáci smrdící na první hodině jako jeden velký spalující komín, chudáci nekuřáci, z kterých se najednou stanou pasivní kuřáci, chudáci zvířata, na kterých se cigarety testují, rodinka, která si vyrazila do restaurace a musela odejít, protože restaurace připomínala spíš udírny - to jsou opravdu případy, kdy bych ty dva milióny kuřáků nakopala do zadku. Jenže sama to asi nezvládnu a tak čím dál víc desetiletých dětí bude napodobovat to, co vidí doma a myslet si, že cigarety jsou in..

A na závěr něco pro pobavení:
Kuřte víc!
Kouřením získáš mužný zjev, chuť na alkohol, zápach odpuzující hmyz, bronchitidu, astma, cukrovku, paradentózu, žaludeční vředy, sklerózu, infarkt, rakovinu plic, hormonální a sexuální poruchy, rodičky méněcenný plod. Kuř v posteli, v zaměstnání, v hořlavinách, kuž za volantem, v suchém poli a lese: požáry hradí pojišťovna, pohřby obstarává pohřební služba.
Těšíme se na vás!
Hostinský, lékař, hrobník
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lulush Lulush | Web | 30. října 2009 v 17:05 | Reagovat

to je fakt, je hrozne mala pravdepodobnost ze sa zakaze predaj cigariet, lebo to su take prachy :/
blewh, no to "na pobavenie" bolo dost drsne..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama